zmarł Mieczysław Chmiel, długoletni dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Pile.

Najnowsze Piła Regiony

PIŁA. 15 czerwca 2019r., po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł Mieczysław Chmiel, długoletni dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Pile.
Mieczysław Chmiel urodził się 14 listopada 1951 roku. Był absolwentem Technikum Rolniczego w Białej oraz Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Całe swoje życie zawodowe związał z rolnictwem i ochroną środowiska. Po reformie administracyjnej kraju, 1 stycznia 1999 roku, został kierownikiem Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Pile. Temu wydziałowi szefował do stycznia 2018r. kiedy to ? już ciężko chorując ? przeszedł na emeryturę.
– Był wyrozumiały jako szef, w razie potrzeby okazywał wsparcie, można było na niego liczyć, nie tylko w sprawach zawodowych ale i osobistych. Zawsze cierpliwie wszystko tłumaczył i wyjaśniał, był bardzo uczynny i nigdy nikomu nie odmówił pomocy ? wspominają go współpracownicy ze Starostwa Powiatowego w Pile.
Mieczysław Chmiel przepracował ponad 48 lat. Długa choroba nie pozbawiła go optymizmu. Nie poddawał się i miał jeszcze wiele planów na przyszłość?.
Zostawił żonę, troje dzieci i troje wnucząt.
Żegnamy Pana, Panie Mieczysławie!
***
Msza święta żałobna odprawiona zostanie 22 czerwca (sobota) o godz. 12.00 w kościele św. Józefa, a uroczystości pogrzebowe odbędą się o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Pile.

 

powiat pilski