ZNALEZIONE NIE KRADZIONE- TO TAK NIE DZIAŁA!

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci z wałeckiej jednostki zatrzymali- 40 latkę, która dokonała kradzieży z włamaniem przy użyciu karty płatniczej. Popularne powiedzenie „Znalezione nie kradzione” to nieprawdziwe twierdzenie. Sprawczyni poniesie tego konsekwencje.

Żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Zabierasz i nie oddajesz znalezionego na ławce telefonu, plecaka czy portfela – stajesz się sprawcą czynu. Tak było w przypadku 40 latki, która na przystanku autobusowym w Wałczu znalazła portfel. Okazało się, że chwilę wcześniej właściciel portfela nie zauważył jak mienie wypadło mu z kieszeni.

W portfelu znajdowała się karta płatnicza i pieniądze w kwocie 200 złotych. Kobieta długo nie zastanawiała się. Wzięła go i udała się na zakupy. Właściciel natomiast równie szybko zadziałał, kiedy zorientował się, że nie ma przy sobie portfela. Powiadomił bank i policję. W trakcie wykonywania czynności potwierdziło się, że nieznany jeszcze funkcjonariuszom sprawca dokonał trzykrotnej płatności z karty, dokonując zapłaty systemem zbliżeniowym.

Policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego i rozpoczęli działania mające na celu ustalenie sprawcy tego czynu. Sprawnie działający na terenie miasta monitoring posłużył w identyfikacji sprawczyni, która zachowała się niezgodnie z prawem i w sumie dokonała płatności na łączną kwotę 140, 72 złotych. Kobieta dobrowolnie poddała się karze obowiązku naprawienia szkody, zasądzenia kosztów opłaty sądowej oraz karze grzywny wysokości 100 stawek dziennych po 15 złotych każda.

Dzięki Rządowemu Programowi Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej miasto Wałcz posiada system monitoringu przez co istnieje możliwość identyfikacja sprawców, ograniczenia liczby przestępstw i wykroczeń na terenie miasta, a tym samym wzrasta poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Pamiętajmy! Znalezione nie kradzione to nieprawdziwe twierdzenie! Sprawcy zawsze poniosą konsekwencje.