ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ, ZNIEWAŻYŁ I NARUSZYŁ NIETYKALNOŚĆ CIELESNĄ FUNKCJONARIUSZY, TERAZ POSIEDZI ZA KRATAMI WIĘZIENIA

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci wałeckiej jednostki policji zatrzymali 45 – letniego mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką, a także znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy, w trakcie wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałcz postanowił zastosować wobec 45 latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

45 latek znęcał się nad swoją matką od trzech lat. Mężczyzna wszczynał awantury domowe, najczęściej będąc pod działaniem alkoholu. Wtedy też, groził kobiecie pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, a także stosował przemoc psychiczną używając przy tym, słów wulgarnych wobec pokrzywadzonej oraz przemoc fizyczną poprzez popychanie, szarpanie i uderzanie.

Ponadto już po zatrzymaniu w budynku policji, 45 – latek  znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy podczas sprawowanego przez nich nadzór nad zatrzymanym. Komendant Powiatowy Policji w Wałczu wystąpił z wnioskiem do prokuratora o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Prokurator przychylił się do tego wniosku, który poparł również sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Gdy w zamkniętych ścianach domownikom dzieje się krzywda, często owiane jest to tajemnicą i milczeniem sąsiadów, krewnych a nawet samych ofiar. Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc powtórzy się. I może prowadzić do tragicznych skutków.