ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Mieszkaniec Złotowa usłyszał zarzut znęcania się nad swoją schorowaną matką. Policjanci zatrzymali mężczyznę po otrzymaniu informacji o popełnieniu przestępstwa. Sąd na wniosek Policji i Prokuratora zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W połowie lipca, do złotowskiej jednostki zgłosiła się kobieta, która przyjechała w odwiedziny do swojej matki mieszkającej w Złotowie. W trakcie wizyty jej brat, który mieszka razem z matką, zaczął kierować w stosunku do niej groźby karalne, które wzbudziły obawę ich spełnienia. Od kobiety przyjęto zawiadomienie, a w trakcie przesłuchania oraz zbierania materiału dowodowego okazało się, że ten sam mężczyzna grozi również swojej 82 letniej matce oraz znęca się nad nią. Seniorka, która z uwagi na wiek oraz schorzenia wymagała stałej opieki, w tej sytuacji była bezradna i nie potrafiła zaalarmować odpowiednich służb.

Ustalono, że 50 latek w miejscu zamieszkania wszczynał awantury, w trakcie których popychał seniorkę, szarpał ją używając słów obelżywych stosował przemoc psychiczną i fizyczną.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania się oraz kierowania gróźb karalnych.

Sąd, na wniosek Policji, decyzją Prokuratora zastosował wobec Złotowianina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, stan psychofizyczny lub fizyczny grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

asp. Damian Pachuc