Znów  śmierć na drodze?

Na sygnale Piła

GMINA WYRZYSK. Mimo wielu akcji profilaktycznych oraz działań kontrolnych w dalszym ciągu niestety dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń. Wczoraj na terenie gminy Wyrzysk zginął 23-letni mieszkaniec Piły. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności do kierowców o wzmożoną czujność i rozwagę na drodze!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile prowadzą szereg akcji profilaktycznych oraz działań pomiarowo ? kontrolnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety w dalszym ciągu na naszych drogach spotykamy nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego.W ostatnim czasie funkcjonariusze zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących, którzy są potencjalnymi zabójcami.

 -Na terenie powiatu pilskiego w tym roku doszło już do kilku niebezpiecznych i tragicznych w skutkach zdarzeń. Zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków jest m. in.: nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, nieprawidłowa zmiana pasa ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, alkohol i narkotyki, brawura i korzystanie z telefonów komórkowych ? wylicza podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile. -Apelujemy o rozwagę! Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego jest zobligowany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, ale również powinien kierować się zdrowym rozsądkiem. Dlatego Kierowco, sprawdź auto przed podróżą, ale także sam przygotuj się do podróży. Bądź wyspany i wypoczęty. Pamiętaj, że zmęczenie jest Twoim wrogiem i stanowi zagrożenie. Nie jest prawdą, że jesteś w stanie je opanować.

Należy też pamiętać o przerwach w podróży, zapewnieniu odpowiedniej temperatury w aucie, sygnalizowaniu manewrów i właściwej prędkości dostosowanej do warunków atmosferycznych i oczywiście znaków drogowych.

Kierowco, nie zabijaj i nie daj się zabić..!

(WM)

Źródło: KPP Piła