Żołnierze 12 WBOT pomagają wolontariuszom Szlachetnej Paczki

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Trzcianka Wydarzenia Złotów

Szlachetna Paczka od 20 lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Idea oparta jest na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, którzy pomagają rodzinom w potrzebie.

Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi a z kolei darczyńcy przygotowują odpowiednią pomoc. Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagali wolontariuszom w pakowaniu i dostarczaniu paczek do wskazanych rodzin w ramach ?Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki?.

W tym roku w akcję zaangażowały się dwa bataliony wielkopolskiej brygady: 124 blp ze Śremu oraz 151blp ze Skwierzyny.

?Swoją pomocą chcieliśmy pokazać, że pomaganie mamy nie tylko we krwi, ale też w sercach i nieobojętny jest nam los ubogich. W dzisiejszych czasach pandemii, poza zadaniami związanymi z walką z COVID-19, postanowiliśmy też przyłączyć się do pomocy charytatywnej ? tłumaczy st. szer. Marta Jakób ze 151 blp ze Skwierzyny.

?Jako batalion, po raz drugi przyłączamy się do pomocy Szlachetnej Paczce. Wśród nas są osoby i rodziny, które znalazły się w trudnym położeniu. Wolontariusze i darczyńcy przed świętami spełniają ich marzenia a my pomagamy w dostarczeniu prezentów. Tym razem postanowiliśmy również kupić węgiel dla starszej pani. Gdy docieramy z prezentami do tych ludzi, ich uśmiech na twarzy jest dla nas bezcenny ? mówi ppor. ks. Mateusz Kubiak, kapelan 124 batalionu lekkiej piechoty w Śremie.

Szlachetna Paczka dociera do osób, którym z różnych przyczyn nie układa się, które są samotne i schorowane.

Ppor. Anna JASIŃSKA ? PAWLIKOWSKA

Foto: 12 WBOT