Zwyczajny – niezwyczajny mural…

Najnowsze Wydarzenia Złotów
ZŁOTÓW. Na ścianie bloku przy ulicy Bohaterów Westerplatte 6. w Złotowie powstał mural z przesłaniem – zachęca do ruchu na świeżym powietrzu. Malowidło ma jednak więcej atutów, a tym najważniejszym, aczkolwiek niedostrzegalnym, jest jego oddziaływanie na środowisko…
Eko-mural powstał w miniony weekend. Stworzyła go grupa coevolution przy użyciu specjalnej farby pochłaniającej szkodliwe związki, jednym słowem – oczyszczającej powietrze.
-Mural został pomalowany specjalną antysmogową farbą filtrującą powietrze – czytamy na facebooku Stowarzyszenia Satori. –Jeden metr kwadratowy działa jak jedno, średniej wielkości drzewo. Tu jest 186 metrów kwadratowych, zatem nasz mural oczyszcza powietrze tak jak 186 drzew. 
 Złotowski mural jest częścią projektu TRYB “ZDROWIE” – aktywacja w toku, który ma na celu profilaktykę nadwagi i otyłości dzieci z Powiatu Złotowskiego oraz promocję zdrowego stylu życia wśród lokalnej społeczności. W ramach akcji zostanie przeprowadzonych kilka zadań.
-W pierwszym etapie wykonujemy analizy składu masy ciała uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych w całym Powiecie Złotowskim. Następnie, na podstawie wyników badań wyłaniamy 5 miejscowości/szkół w których będziemy prowadzić 6-miesięczny program darmowych zajęć sportowych. Projekt dodatkowo zakłada organizację festynu o tematyce zdrowego stylu życia i stworzenie dwóch murali – kolejny powstanie w Krajence  –  informuje Stowarzyszenie Satori.
 Dodajemy, że projekt graficzny złotowskiego eko-muralu stworzyła Lidia Ryczek.
(Red.)
Fot. Stowarzyszenie Satori (fb)