Życie zamknięte w pudełku

Chodzież Najnowsze

UJŚCIE. Pilscy seniorzy mają ?Przycisk Życia?, natomiast starsi mieszkańcy Ujścia ? ?Ujskie Pudełko Życia?. Cel obu projektów jest ten sam – zapewnienie osobom starszym, w szczególności mieszkającym samotnie, niesamodzielnym, niepełnosprawnym, przewlekle chorym, bezpieczeństwa oraz wsparcia w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia w miejscu zamieszkania.

?Ujskie Pudełko Życia? to niewielkie opakowanie, które zazwyczaj przechowuje się w lodówce. Opatrzone jest specjalną naklejką, z kartą informacyjną w środku, która zawiera istotne informacje ważne dla sprawnego przeprowadzenia akcji ratunkowej: o schorzeniach, uczuleniach czy zażywanych lekach a także kontakt do najbliższej rodziny ? to szczególnie ważne w przypadku osób niesamodzielnych lub mieszkających samotnie.

Takie niewielkie pudełko może uratować życie, dlatego zachęcamy starszych mieszkańców Gminy Ujście lub ich opiekunów do bezpłatnego odebrania Ujskiego Pudełka Życia. A są one dostępne w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ujściu, ul. Wojska Polskiego 12, w Urzędzie Miejskim w Ujściu, pl. Wiosny Ludów 2 oraz w Ośrodku Zdrowia w Ujściu, Kruszewie i Mirosławiu.

 (WM)

 Źródło: UM Ujście