Mieszkasz w gminie Szydłowo? Bądź fair!

Najnowsze Piła Wydarzenia

SZYDŁOWO. Ruszyła akcja „Jestem zameldowany – jestem fair”.  Jej celem jest zwiększenie przychodów z podatku dochodowego od mieszkańców gminy Szydłowo.

–Mieszkańcy często narzekają na zbyt niski poziom inwestycji w naszej gminie, ale nie zawsze wiedzą, że poprzez swoją deklarację dotyczącą miejsca zamieszkania mają realny wpływ na poziom dochodów budżetu – mówi  pomysłodawca akcji, Radny Gminy Szydłowo Paweł Kądziela.

Według szacunków około 30 procent  mieszkańców gminy nie płaci podatku w miejscu zamieszkania.  Akcja „Jestem zameldowany – jestem fair” ma, a przynajmniej powinna to zmienić.

-Mieszkańcom tym chcemy pokazać, że nie są fair wobec tych, którzy tutaj te podatki odprowadzają. Nie powinni więc mówić, że chcą mieć remont dróg, że chcą mieć kanalizację czy oświetlenie w sytuacji, w której sami nie dbają o to, żeby część ich podatku trafiała do naszej gminy – dodaje Kądziela.

Kampania jest realizowana na wielu obszarach, a jej najważniejszym elementem jest loteria dla osób, które wskażą w formularzu PIT-37 jako miejsce zamieszkania jedną z miejscowości z Gminy Szydłowo

Wzięcie udziału w loterii jest bardzo proste. Wystarczy na stronie www.szydlowo.pl/pit wypełnić odpowiedni formularz, który będzie aktywny do 10 maja 2019 roku. Pięć dni później ogłoszone zostaną wyniki.

-W loterii będą mogli wziąć wszyscy mieszkańcy odprowadzający podatki do naszej Gminy. Przewidujemy cenne nagrody. Już dziś mogę zdradzić, że wśród nich będą telewizor ze smart tv, rower i tablet –  podkreśla wójt Gminy Szydłowo Tobiasz Wiesiołek.

(Red.)