Rytm Ulicy startuje!

Kultura Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁĄ. To jeden z największych turniejów tanecznych w tej części Europy. Już od 18 lat przyciąga do Wielkopolski setki tancerzy z całego kraju. Rytm Ulicy to fenomen na skalę światową. Zawody co roku gromadzą najlepsze polskie i międzynarodowe talenty. Już dzisiaj, 5 kwietnia, Piła ponownie zamieni się w rodzimą stolicę kultury hip hopu, w której najważniejszy jest taniec i wyjątkowa atmosfera towarzysząca turniejowi już od pierwszej edycji.

– Jestem dumny, że udało mi się stworzyć i przez 18 lat organizować event, który na stałe wpisał się do kalendarza polskiej sceny tanecznej – tłumaczy Sławomir Wegner aka Bizon, organizator imprezy. – Rytm Ulicy nieustannie się rozwija. Przyciąga nowe talenty ale i pozostaje w sercu tych, którzy zdobywali doświadczenie i dorastali razem z turniejem. Bardzo się cieszę, że przed świętami Wielkanocnymi do Piły przyjeżdża coraz więcej tancerzy chcących zaprezentować swoje umiejętności i spotkać się ze swoimi przyjaciółmi – dodaje.

Rytm Ulicy Piła Oranżada Hellena 2019​ potrwa do finałowej gali, która odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia. Turniej obchodzi w tym roku swój jubileuszy – 18 lat istnienia. Czas ten to niesamowita historia rozwoju, zaangażowania i pasji organizatorów, którzy z małych zawodów stworzyli turniej na skalę międzynarodową. – Pierwszy Rytm odbywał się w małym klubie, nie istniały jeszcze social media, a nasze zaplecze techniczne stanowiły rzutniki i to wątpliwej jakości – wspomina z uśmiechem Sławomir Wegner. Dzisiejszy Rytm Ulicy to zaawansowane logistycznie i technologicznie przedsięwzięcie, które poziomem dorównuje najlepszym turniejom tanecznym na świecie.

Wszystko dzięki wyjątkowym tancerzom oraz międzynarodowym jurorom, którzy co roku przejeżdżają do Piły sędziować zawody ale i dzielić się swoim doświadczeniem podczas warsztatów tanecznych, które prowadzą dla uczestników. Rytm Ulicy odwiedzały już największe sławy pracujące na co dzień dla topowych gwiazd tj. choćby Madonna, Matt Pokora czy TLC. W tym roku w gronie jurorów zasiądzie m.in. MarQuest – jedna z najbardziej charakterystycznych postaci sceny hip hopowej na całym świecie. Jego ruch to esencja tańca. Na swoim koncie ma współpracę z LL Cool J, Little Shawn, Hit Squad a także Technotronic czy Mariah Carey. Walki taneczne sędziować będą również Rubberband i Peekaboo – prosto z nowojorskiego Brooklynu, a także Aga Jaśkowska- Knopek, Marta Mościcka, Kaczorex oraz Piotr Jeziorowski.

Z okazji urodzin Rytm Ulicy wprowadził także zupełnie nową kategorię – krump. Zawodnicy tańczący w tym stylu odbędą eliminację podczas turniejowego after party, a finał kategorii będzie można obejrzeć podczas finałowej gali 7 kwietnia.

Transmisję turnieju dostępna online na stronie www.rytmulicy.pl

Studio Tańca BeeZone Piła