I Ty możesz pomóc Martynce

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Martynka Wegner ma 11 lat. Od urodzenia boryka się z nieuleczalnymi chorobami, które nie pozwalają jej cieszyć się życiem, tak jak to robią jej zdrowi rówieśnicy. Dzięki Tobie dziewczynka będzie miała szansę na dalszą rehabilitację i leczenie. Szansę na zdrowsze życie…

Martyna urodziła się w 2009 r. W drugim miesiącu życia stwierdzono u niej Pachygyrię – jest to nieuleczalna choroba charakteryzująca się wadliwie wykształconymi częściami ośrodkowego układu nerwowego. Powoduje ona nieprawidłowe ukształtowanie zarówno zakrętów płaszcza mózgu, jak i budowy kory mózgowej oraz innych struktur mózgu.

Martynka choruje również na Zespół Westa – jest to rodzaj epilepsji opornej na leczenie, charakteryzującej się napadami ?zgięciowymi”. Choroba spowodowała u niej duże opóźnienie w rozwoju psychoruchowym.

?Jedyną nadzieją dla Martynki jest długa i kosztowna rehabilitacja, dlatego prosimy Państwa o pomoc w gromadzeniu środków na rehabilitację – czas bez rehabilitacji jest czasem nie do odpracowania. Dla nas liczy się każdy grosz, bo przybliży nas do spełnienia marzeń ? marzeń o życiu, jakie prowadzą zdrowe dzieci. Apelujemy do ludzi dobrej woli, do ludzi wrażliwych i tych, którzy nie są nieczuli na ludzką krzywdę. Prosimy, pomóżcie Martynce! ? apelują rodzice dziewczynki.

Wpłaty darowizny na konto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Słoneczko”

77-400 Złotów, Stawnica 33

SBL ZAKRZEWO NR KONTA

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

W tytule: leczenie Martyny Wegner 102/W

***

Można również przekazać 1 procent podatku.

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Słoneczko”

Nr KRS: 0000186434

Z dopiskiem: na leczenie i rehabilitację Martyny Wegner, symbol: 102/W

(Red.)/Fundacja Słoneczko