Złamał przepisy – stracił prawko

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Każdy uczestnik zawodów winien wiedzieć, że postawa fair play cechuje się przestrzeganiem przepisów gry. 39-letni uczestnik zawodów motocyklowych jechał z nadmierną prędkością i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Przez trzy miesiące nie będzie mógł prowadzić jednośladu i odpowie za popełnione przestępstwo.

Były godziny poranne, kiedy policjanci ruchu drogowego, w ostatni dzień majowego weekendu dbali o bezpieczne powroty,  tych, będących w trasie.

-Dokonując pomiaru prędkości na ulicy Kołobrzeskiej w Wałczu, zauważyli jadący z nadmierną prędkością w kierunku miasta motocykl marki Suzuki. W miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, u kierującego wynosiła 101km/h. Motocyklista nie reagował na wysyłane przez policjantów sygnały do zatrzymania się, a jedynie zmienił pas ruchu i przyspieszając, zaczął wyprzedzać inne pojazdy znajdujące się przed nim. Jednak, gdy radiowóz policyjny ponownie zbliżył się do jednośladu, motocyklista zatrzymał się – relacjonuje asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu. –W rozmowie z policjantami 39-latek swoje zachowanie tłumaczył tym, iż nagłe hamowanie mogło spowodować jego upadek. Motocyklista spieszył się na zawody motocyklowe. Był trzeźwy. Ponadto na motocyklu zamontowana była nielegalizowana tablica rejestracyjna.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i popełnione wykroczenia drogowe.

Funkcjonariusze zatrzymali motocykliście blankiet prawo jazdy za tzw. „50 plus”w terenie zabudowanym, co wiąże się z zakazem prowadzenia pojazdów przez okres 3 miesięcy.

Zwycięstwo bez uciekania się do różnego rodzaju oszustw – taka postawa powinna charakteryzować każdego sportowca. Zarówno na boisku, jak i poza nim

W majowy weekend policjanci odnotowali w sumie 2 zdarzenia z motocyklistami. Do kolizji drogowe,j doszło w dniu 1 maja w Wałczu na drodze W178, gdzie kierujący motocyklem, poruszając się w ciągu pojazdów, jadąc w kierunku Wałcza, nie zachowując bezpiecznej odległości między pojazdami, uderzył w tył poprzedzającego pojazdu osobowego.

 (Red.)

 Źródło:  KPP Wałcz