Zrobił zakupy na koszt znajomego

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

CZŁOPA. Policjanci Posterunku Policji w Człopie zatrzymali 45-letniego złodzieja, który zrobił zakupy wykorzystując kartę płatniczą znajomego. Mężczyzna dokonał transakcji na łączną kwotę 1400 złotych. Tę kradzież może przypłacić utratą wolności.

Zaczęło się od zakrapianego alkoholem spotkania…

? Kiedy zabrakło procentowych trunków, pokrzywdzony mieszkaniec gminy Człopa dał swoją kartę płatniczą wraz z numerem PIN znajomemu, który również był uczestnikiem imprezy, aby ten udał się po zakup alkoholu. Kolega poszedł, kupił alkohol i wrócił do mieszkania. Kiedy nazajutrz pokrzywdzony zorientował się, że z karty bankomatowej dokonano kilku wypłat pieniędzy, zgłosił sprawę policjantom. Spożyta ilość alkoholu uniemożliwiła mu jednak udzielenie stróżom prawa istotnej informacji dotyczącej tożsamości uczestników minionego spotkania ? relacjonuje asp. Beata Budzyń z wałeckiej Policji.

Policjanci przyjęli od mężczyzny zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i zaczęli typować osoby mogące mieć związek z tą sprawą. Ustalenia nie trwały długo. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze dotarli do mieszkania podejrzewanego o kradzież pieniędzy mężczyzny.

? Okazał się nim znany policjantom 45-letni mieszkaniec gminy. Przyznał się, że skorzystał z karty bankomatowej swojego kolegi i dokonał w sumie 4 transakcji na łączną kwotę 1 400 złotych. Wśród zakupów były artykuły codziennego użytku i alkohol ? dodaje Budzyń..

45 -latkowi za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze odzyskali część utraconego mienia.

(Red.)
Fot. ilustracyjne