Wracamy do Brześcia Kujawskiego. 18-letni Marek N. chciał wczoraj zabić wiele osób…

Na sygnale Regiony Wydarzenia

BRZEŚĆ KUJAWSKI.  Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 18-letni Marek N.,  sprawca wczorajszego ataku w miejscowej szkole podstawowej. Chłopak przyznał sie do winy.

Lokalne media poinformowały, że zapowiedź ataku na szkołę pojawiła się wcześniej pod zdjęciem na jego profilu w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy. Wczoraj przed południem, do Szkoły Podstawowej nr 1 w  Brześciu Kujawskim wszedł zamaskowany Marek N. Najpierw odpalił dwie petardy hukowe. Jedna z nich zraniła 11-letnią uczennicę. Dziewczynka doznała obrażeń uda i klatki piersiowej.  Następnie kilka razy strzelił w kierunku woźnej. 59-latka została ranna w brzuch.

Po chwili 18-latek został obezwładniony przez woźnego i przekazany w ręce policji. Nie chciał podać motywu swego działania. Śledczy ustalili, że w sieci przeglądał strony o zamachach w szkołach. Był też pasjonatem militariów. Po zatrzymaniu policja znalazła przy nim maczetę, pałki teleskopowe i broń czarnoprochową, z której postrzelił woźną.

***

Marek N. usłyszał zarzut zabójstwa. Rzecznik Prokuratury Okręgowej we Włocławku poinformował, że 18-latek przyznał się do winy. Zamierzał zabić wiele osób.

Chłopak w lutym br. wyszedł ze szpitala psychiatrycznego, gdzie był leczony po tym,  jak w zeszłym roku w okolicach szkoły pojawił się z maczetą.

(Red.)