Lokomotywa na pilskiej wyspie

Kultura Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Trwa 18. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W Pile został on zainaugurowany 3 czerwca, czytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima na pilskiej Wyspie. Wśród czytających przedszkolakom był między innymi Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile.


 
– Była to ogromna przyjemność czytać dzieciom, do tego jeszcze „Lokomotywę”, którą jako dziecko też bardzo lubiłem. To potrzebna i mądra akcja – powiedział Przemysław Pochylski.

Podczas spotkania na Wyspie dzieci brały też udział w quizie ze znajomości wiersza a w specjalnie przygotowanej galerii, malowały swoje lokomotywy. Na koniec wszystkie otrzymały słodkie upominki.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile, która uczestniczy w akcji od samego początku, przygotowała również w tym roku, szereg działań promujących czytanie dzieciom. Do 7 czerwca w Oddziale dla Dzieci przy ul. Staromiejskiej i 8 filiach czytać będą dzieciom z pilskich przedszkoli, szkół i osiedli zaproszeni goście: samorządowcy, sportowcy, trenerzy, harcerze, dziennikarze, nauczyciele, oraz czytelnicy o różnorodnych pasjach.


– Staramy się między innymi poprzez takie akcje, wspierać działania edukacyjne i popularyzujące zdrowie emocjonalne, rozwój intelektualny oraz mądre wychowanie dzieci i młodzieży – mówi Joanna Wyrwa Krzyżańska, dyrektor PiMBP w Pile.

Szczegóły wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom znajdą państwo na stronie www.biblioteka.pila.pl.

 Powiat Pilski