Brodaty Goździk tuż, tuż…

Kultura Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

Pod patronatem Waszych Mediów

SIEDLISKO. Wielkimi krokami zbliża się siedliskowe święto. 15 czerwca odbędzie się bowiem III edycja Dnia Brodatego Goździka w Siedlisku. Imprezę organizuje miejscowe sołectwo.

Skąd się wziął ów Brodaty Goździk? To piękny, kwitnący właśnie w czerwcu kwiat, który zdobi niejeden ogródek w Siedlisku. Przez miejscowych seniorów – i nie tylko – kojarzony jest z dniem kobiet, czy z zakończeniem roku szkolnego. Od trzech lat mieszkańcy wsi utożsamiają go także z ważnym dla nich wydarzeniem, czyli Dniem Brodatego Goździka. Sentymentalną podróżą do lat młodości…

Tegoroczna edycja tradycyjnie rozpocznie się o godz. 12:00 mszą świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siedlisku. Oprawę muzyczną zapewni miejscowy zespół Pieśni BP i CK Malwy. Natomiast podczas przeglądu w małym amfiteatrze na boisku sportowym wystąpią:  Kuźniczanie z Kuźnicy Czarnkowskiej, Kabaret Kajtek z Siedliska, Osieczanki z Osieka nad Notecią, Kapela Tu My znad Doliny Wełny z  Gościejewa, Klub Seniora z Człopy, Pilanki z Piły, Srebrna Nuta z Piły, Kabaret Skleroza z Piły, Niezapominajki z Piły, Małolaty z Trzcianki.

Każdy zespół wykona po trzy piosenki biesiadne. Odbędzie się również konkurs na piosenkę o ognisku w Siedlisku.

Zapraszamy.

 Remigiusz Wojtera