POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ

Interwencje Na sygnale Wydarzenia Złotów

Policjant z Komisariatu Policji w Krajence po służbie zatrzymał kierowcę busa który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie za złamanie sądowego zakazu oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Policjant z Wydziału Kryminalnego, Komisariatu Policji w Krajence w czasie wolnym od służby, zatrzymał i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sytuacja miała miejsce 17 sierpnia w godzinach południowych, w okolicach miejscowości Augustowo. Jadący po służbie policjant zauważył znany mu z wcześniejszych kontroli drogowych pojazd VW, za kierownicą którego siedział 51 letni mieszkaniec gm. Krajenka. Wg. wiedzy funkcjonariusza, kierujący mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wcześniej zatrzymywany był za jazdę po alkoholu.

Gdy pojazd Volkswagen zjechał w polną drogę, a siedzący za kierownicą mężczyzna, chciał opuścić pojazd, krajeński funkcjonariusz uniemożliwił mu dalszą jazdę i próbę oddalenia się. Wezwany na miejsce partol Ruchu Drogowego, który kilkaset metrów dalej, kontrolował pojazdy na odcinku drogi Podróżna – Augustowo, zatrzymał kierowcę.

Mundurowi, potwierdzili że mężczyzna nie powinien kierować pojazdem mechanicznym gdyż od kilkunastu lat posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Ponadto przeprowadzone badanie stanu trzeźwości zatrzymanego, wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta, wyeliminowano potencjalnego sprawcę zdarzenia drogowego, który swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za złamanie sądowego zakazu oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Złotów