Antoniewo wygrało w Lubaszu

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

LUBASZ. Dopisała i pogoda,  i frekwencja.  W niedzielę w Lubaszu rozegrano Turniej Wsi – wydarzenie, które zostało reaktywowane  w 2015 roku. Jego głównym celem jest zintegrowanie wsi przy wspólnej zabawie.

W tegorocznej edycji oprócz rzutów do kosza, strzałów do bramki, czy biegu w workach organizatorzy zaplanowali również wbijanie gwoździ dla Pań, czy nawlekanie nitki na igłę dla Panów. Ta ostania konkurencja okazała się jedną z trudniejszych i najbardziej czasochłonnych.

Wszyscy uczestnicy i uczestniczki wykazali się dużym zaangażowaniem, a także poczuciem humoru co sprawiło, że niedzielne popołudnie spędziliśmy w atmosferze radosnej zabawy. Poczucie humoru nie opuszczało również prowadzącego wydarzenie, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu Pana Szymona Szweda. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwali sędziowie, którymi tym razem byli Pan Jacek  Michalak, Marcin Dudziak, Radosław Bombelczyk natomiast nad prawidłowym zliczeniem punktacji  Pani Ewa Stachowiak, Beata Szymkowiak Anna Suchoń.  Wszystkim należą się słowa podziękowania.  Ponadto duże słowa uznania kierujemy  tradycyjnie do sołtysów i kierowników zespołów, którzy licznie skompletowali drużyny.

Samorząd Gminy tego dni reprezentował Wójt Gminy Pan Marcin Filoda, który podziękował wszystkim sołectwom za wspaniałą rywalizację, respektowanie zasad fair play oraz zaangażowanie we wspólną zabawę. Dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Gminy Lubasz, wsie otrzymały nagrody finansowe, z przeznaczeniem na realizacje własnych pomysłów.

Ostatecznie miejsca na podium zajęły sołectwa: Antoniewo (pierwsze miejsce), Kamionka (drugie miejsce), Sławno (trzecie miejsce). Antoniewo i Kamionka utrzymują silną pozycję na podium sprzed roku. Organizatorzy już zapowiedzieli kolejna edycję Turnieju na przyszły rok, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Liliana Helwich

Fot. www.lubasz.pl