WOŚP: Można pomagać, świetnie się bawiąc?

Najnowsze Piła Wydarzenia

– …Dlatego na ekstremalną wycieczkę z panem prezydentem, zabiorę młodszego brata oraz przyjaciela z jego młodszym bratem. Żeby również zobaczyli że można się świetnie bawić przeżywając te przygody i jednocześnie pomagać innym. Bardzo dziękuje panu prezydentowi, za stworzenie takiej możliwości ? powiedział Daniel Niżyński zwycięzca aukcji ?Wyprawa na Marsa i Piła z powietrza, wody i lądu od prezydenta Piotra Głowskiego?. Dotychczas dzięki akcjom Prezydenta Miasta Piły, na konto WOŚP wpłynęło 49 551 złotych. 

Otwierając konferencję prasową prezydent Piły Piotr Głowski, podkreślił masowe poparcie, jakiego po raz kolejny Polacy – a w tym i pilanie – udzielili Orkiestrze.
 
Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy jest tak, że akcja przypomina walkę dobra ze złem. Im więcej mówi się złego o WOŚP-ie i o Jerzym Owsiaku, tym więcej serca i pieniędzy ludzie wkładają w to dzieło. Podobnie jest w Pile, gdzie również dobro zwyciężyło, już  przynosząc WOŚP-owi ponad 260 000 złotych. Ta kwota jeszcze zapewne wzrośnie, bo licytacje wciąż trwają. Bardzo dziękuję wszystkim pilskim sztabom, wolontariuszom i mieszkańcom miasta ? podkreślił prezydent Piły, by następnie podsumować wynik licytacji swojej propozycji wystawionej na sprzedaż na rzecz WOŚP .

Do tego dzieła dokładamy naszą cegłę. Mówię cegłę, bo uważam że wylicytowana kwota nie jest mała ? ocenił Piotr Głowski, który wystawiając na licytację swoją pracę, wiedzę, umiejętności, pasję i pomysły – już po raz kolejny kwestował na rzecz WOŚP.

Długoletni staż wolontariusza WOŚP, ma również zwycięzca tegorocznej licytacji Daniel Niżyński.

– Tak jak pan prezydent powiedział, w tym przypadku liczy się szczytny cel. Przez 15 lat byłem wolontariuszem w Sztabie Regionalnego Centrum Kultury. Dlatego postanowiłem dorzucić swoją cegiełkę  ? zaznaczył D. Niżyński, który prócz przekazania na rzecz WOŚP wylicytowanych 2 325 złotych, jako wolontariusz zebrał do puszki kwotę ok. 1 700 złotych.  

O swoich motywacjach zwycięzca licytacji mówił tak.

Lubię przygody. Latałem już awionetką i będąc w Egipcie nurkowałem w morzu Czerwonym. Teraz chętnie przelecę się szybowcem i zanurkuję u nas, bo to na pewno nie to samo.

Daniel Niżyński i poinformował, że zgodnie z regulaminem, do udziału w ekstremalnej wyprawie z prezydentem Piły, zamierza zabrać trzy osoby.

– Zabiorę brata, który jest o 11 lat młodszy oraz przyjaciela i jego młodszego brata. Chcę żeby przeżywając te przygody, młodzi zobaczyli że można się dobrze bawić i jednocześnie pomagać innym ? podkreślił zwycięzca licytacji.

Przypomnijmy, że prócz lotów szybowcem i nurkowania w jeziorze Płotki, na uczestników wyprawy czekają jeszcze: specjalne zwiedzanie Pilskiego Muzeum Wojskowego z przejażdżka wojskowym pojazdem, akcja wspierania ratowników podczas rejsu łodzią motorową po Gwdzie oraz wizyta w kosmicznej bazie badawczej Habitat Luneras.

– Termin ustalimy wspólnie, żeby była ładna pogoda i można było zdjąć maseczkę. Myślę, że poświęcimy na wyprawę dwa weekendy. Tym bardziej, że datę wizyty w bazie Habitat Lunares, będziemy musieli tak dopasować, żeby nie przeszkadzać w prowadzonych tam badaniach –  poinformował P. Głowski.

Przypomnijmy, że Prezydent Miasta Piły po raz 10 włączył się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a dzięki wszystkim dotychczasowym aukcjom z udziałem Piotra Głowskiego na koncie WOŚP znalazło się 49 551 złotych.

Dotychczas prezydent Piły sześć razy oddawał na licytację jeden dzień swojej pracy. W tym czasie aukcje wygrały firmy: Browar Czarnków, Pellas X, ABC Apartamenty, TV Asta, Studio K2 i Netia S.A. Ponadto przez dwa lata prezydent wystawiał do licytacji morski rejs po Bałtyku, a w ubiegłym roku licytowano ?Gotowanie z Bosackimi i Głowskimi w Dolinie Aniołów?.  

Piotr Gadzinowski
rzecznik prasowy UM Piły

Fot. Zbigniew Komorowski