Ponad milion złotych dołoży Powiat Pilski na remont drogi Piła-Zawada

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 10 września na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Pile dokonano zmian w budżecie, aby jak najszybciej wykorzystać środki z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na remont drogi Zawada – Piła. Powiat otrzymał na to zadanie blisko 1,6 mln zł, teraz zapewnił wkład własny w wysokości ponad 1 mln zł.

Przypomnijmy, Premier Mateusz Morawiecki w ubiegłym tygodniu zatwierdził podział środków z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. Do północnej Wielkopolski trafiło ponad 61,5 mln zł, w tym Powiat Pilski pozyskał ponad 8 mln zł! Pieniądze zostaną przekazane zarówno na remonty dróg gminnych, jak i powiatowych.

Na liście zadań w powiece pilskim znalazły się cztery inwestycje, wśród nich – przebudowa drogi powiatowej Zawada-Piła. Przyznane dofinansowanie wynosi 1 569 411 zł, a planowany koszt modernizacji to około 2,6 mln zł.

Aby remont drogi rozpoczął się jeszcze w tym roku, potrzebne było zapewnienie całości środków. Eligiusz Komarowski, starosta pilski, zapowiedział zwołanie sesji nadzwyczajnej, by jak najszybciej dokonać zmian w budżecie. Radni poparli wniosek Zarządu dotyczący dofinansowania remontu w wysokości 1 mln 48 tys. zł.

– W takich sytuacjach potrzebne są szybkie i zdecydowane działania. Otrzymaliśmy ogromny zastrzyk pieniędzy, mam nadzieję, że inne samorządy w naszym powiecie, podobnie dobrze wykorzystają dodatkowe środki z budżetu państwa. Już niebawem zamierzamy ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje to zadanie – zapowiada starosta.

Droga Zawada – Piła ma długość oko 3,7 km. W latach 2016-2017 Powiat Pilski z własnych środków wyremontował już jeden odcinek, teraz prace będą odbywać się na długości blisko 2 kilometrów na terenie gminy Szydłowo. Droga zyska nową nawierzchnię, wzdłuż niej powstanie ścieżka pieszo-rowerowa i bezpieczne przystanki autobusowe. Na modernizowanym odcinku powstaną trzy przejścia dla pieszych. Jeśli warunki pogodowe pozwolą prace powinny ruszyć i zakończyć się jeszcze w tym roku.

Powiat Pilski