czwartek, 30 listopada, 2023

Pilskie hospicjum rusza 1 października

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął postępowanie dotyczące umów na świadczenie usług  pielęgnacyjnych i opiekuńczych. Wśród podmiotów, które podpiszą porozumienie z NFZ jest pilskie Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sł. B. Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, które utworzyło pilskie hospicjum stacjonarne. Placówka ruszy 1 października.

Hospicjum przy ulicy Królewskiej w Pile czeka na przyjęcie pierwszych pacjentów. Obiekt został wyposażony w niezbędny sprzęt, ma również kadrę złożoną z lekarzy, pielęgniarek i opiekunów.

Mieliśmy marzenie, żeby stworzyć miejsce dla chorych, którzy wymagają całodobowej opieki, bo takiego miejsca w naszym regionie dotychczas nie było. Po dziesięciu latach to marzenie udało się zrealizować ? mówi Paweł Wiszniewski, prezes  Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sł. B. Stanisławy Leszczyńskiej.

Podziękował darczyńcom, dzięki którym udało się zrealizować ambitne plany i wybudować tak potrzebną w naszym regionie placówkę.

Stało się to nie tylko dzięki naszym staraniom i uporowi, ale dzięki wielu ludziom, którzy nam pomagali, kiedy ta pomoc była potrzebna ? podkreślił Wiszniewski.

Umowa z NFZ ma dotyczyć finansowania dwudziestu miejsc dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego. W dalszej perspektywie  pilskie hospicjum ma dysponować  30 miejscami dla pacjentów.

Mimo umowy, którą Towarzystwo podpisze z NFZ, działalność hospicjum nadal będzie wymagała naszego wsparcia. Między innymi  13 października w Regionalnym Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zasili konto pilskiej placówki.

O tym jak można pomóc pilskiemu hospicjum można się dowiedzieć na stronie internetowej  TPCh.

(Red.)

Źródło: www.pp24.info.pl