Światełka rowerowe na drogę – Rozświetlamy Jesień 2.0 w VIVO! Piła

Wydarzenia

PIŁA. W sobotę, 12 października, przed wejściem do VIVO! (od strony PKP) odbędzie się druga edycja „Rozświetlamy jesień”. W trakcie wydarzenia specjaliści bezpłatnie pomogą zadbać o bezpieczeństwo rowerów. Organizatorami akcji są Miasto Piła, centrum handlowe VIVO! Piła oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile.

 Bezpieczeństwo na drogach zależy od naszej znajomości poruszania się zgodnie z obowiązującymi przepisami, jak i odpowiedniego przygotowania pojazdu. Pomimo nadejścia jesieni nie trzeba rezygnować z jazdy na rowerze. Warto jednak przygotować się na coraz krótsze dni i niekorzystne warunki pogodowe. Z myślą o wszystkich rowerzystach z Piły, 12 października w godz. 16:00 – 18:00, przed wejściem do centrum handlowego VIVO! odbędzie się wydarzenie o charakterze edukacyjnym „Rozświetlamy jesień 2.0”. Tego dnia pilanie otrzymają bezpłatny zestaw przedniego i tylnego oświetlenia LED, odebrać odblaski, dowiedzieć się w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drogach, jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy oraz jak obsługiwać defibrylator AED.

Oprócz odebrania oświetlenia, razem ze współorganizatorami oraz partnerami przygotowaliśmy zajęcia edukacyjne dla dorosłych i dzieci, ponieważ bezpieczeństwo na drogach to priorytet. Serdecznie zapraszamy wszystkich rowerzystów do uczestnictwa w wydarzeniu – mówi Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Piła, WORD Piła i VIVO! Piła. Akcji partnerują  Signify, Straż Miejska w Pile, Polska Grupa Ratownictwa Medycznego w Pile, PRRM Paweł Anioł, SPH Credo i Komenda Powiatowa Policji w Pile.

 Serdecznie zapraszamy!

Joanna Katyńska