Pijany kierował skuterem. Zatrzymał go policjant po służbie

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

 PIŁA. W miniony piątek na al. Powstańców Wielkopolskich policjant Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego będąc poza służbą zatrzymał pijanego kierowcę skutera. Okazało się, że mężczyzna posiada także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

-Sierż. Szymon Kochanowski będąc w czasie wolnym od służby zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę skutera. Gdy policjant, który jechał wspólnie ze swoją rodziną, zorientował się, że zachowanie mężczyzny może być spowodowane jego stanem nietrzeźwości, bez wahania podjął czynności, aby go zatrzymać. Policjant okazał legitymację, a gdy poczuł  woń alkoholu z ust motorowerzysty zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwał na miejsce wsparcie –  relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Przybyły na miejsce patrol policji przebadał 46-letniego pilanina na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,12mg/l. Okazało się również, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Postawa sierż. Szymona Kochanowskiego jest kolejnym dowodem na to, że praca w Policji to służba, którą pełnimy 24 godziny na dobę, a policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym. Jego błyskawiczna reakcja wpłynęła na bezpieczeństwo nie tylko samego motorowerzysty, ale przede wszystkim uchroniła innych uczestników ruchu drogowego przed tragicznymi skutkami, jakie niosą za sobą tak nieodpowiedzialni kierowcy – dodaje sierżant Zeszot.

 (Red.)