Kontrabanda na działkach

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 12 tysięcy sztuk papierosów i 20 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy znaleźli pilscy policjanci na terenie ogrodów działkowych w Pile. Towar należał do dwóch mieszkańców miasta. Szacowana wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 25 tys. zł.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że dwóch mieszkańców Piły może być w posiadaniu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Gdy śledczy zebrali kompleksowy materiał, przystąpili do działań.

-27 września  na terenie Piły funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.  -Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych oraz posesji na terenie ogrodów działkowych, policjanci zabezpieczyli ponad 12 tys. sztuk papierosów oraz blisko 20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Tytoń zapakowany był
w worki sizalowe oraz torby foliowe, natomiast papierosy w kartony.

Dwaj mężczyźni (61 i 63 lata) zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Pile. Jeden z nich wcześniej był już notowany za przestępstwa i wykroczenia akcyzowe. Teraz za popełniony czyn grozi im wysoka kara grzywny oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

Szacowana wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 25 tys. zł.

(WM)
 KPP Piła