Seniorzy już wiedzą, jak walczyć z czadem

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Nauki i wiedzy nigdy nie za wiele. Dlatego też seniorzy z Chodzieży chętnie uczestniczą w różnych spotkaniach edukacyjnych, zwłaszcza, gdy dotyczą one bezpieczeństwa. Nie inaczej było 25 października. Tego dnia  zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dla seniorów w Dziennym Domu „Sernior-Wigor” w Chodzieży oraz w Margonińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Margoninie.

Spotkania odbyły się w ramach kampaniami „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, czyli ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.  Funkcjonariusze omówili seniorom m.in. profilaktykę przeciwdziałania zagrożeniom, sposoby zabezpieczania się przed „czadem” oraz zasady ewakuacji z budynku – informuje mł. bryg. Leszek  Naranowicz  z KPP w Chodzieży.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego oraz przypomina o możliwościach zabezpieczania się przed zatruciem tlenkiem węgla, m.in. poprzez zamontowanie w swoim domu czujki „czadu”.

Szczegółowe porady dotyczące bezpiecznego zachowywania się przy występujących zagrożeniach można uzyskać na stronie internetowej komendy http://www.chodziez.psp.wlkp.pl/ zakładce „PORADY”.

(WM)
 Fot. Alicja Katarzyna Geisler.