Prewencja na wesoło

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu byli organizatorami corocznego Powiatowego Turnieju Prewencyjnego pod nazwą ?Prewencja na wesoło?. Uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych zmagali się w teście z wiedzy teoretycznej i sprawności fizycznej. Zwycięzcy otrzymali nagrody

To już XXII Powiatowy Turniej Prewencyjny pn.?Prewencja na wesoło?. Współorganizatorem, a zarazem ubiegłorocznym zwycięzcą była Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałczu. Celem turnieju jest popularyzowanie wiedzy prewencyjnej i ogólnych zasad bezpieczeństwa, popularyzowanie i rozwijanie kultury fizycznej.

 

 

Pięcioosobowe drużyny zmagały się w teście z wiedzy teoretycznej z zakresu wiedzy o policji, uzależnieniach, ochronie środowiska, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawności fizycznej. Do udziału zgłosiło się 6 szkół z terenu powiatu wałeckiego. Gospodarze przygotowali przed rozpoczęciem turnieju krótkie przedstawienie na temat uzależnień od komputera.

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu, II miejsce zajęli gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 2 i III miejsce Szkoła Podstawowa w Tucznie. Policjanci wyróżnili także jednego uczestnika – ucznia wałeckiej “dwójki” – za najlepiej rozwiązany test wiedzy teoretycznej.

 

 

Wśród nagród były piłki, popularne deski ?fiszki?, zestawy do gry w tenisa. Do zakupu nagród włączyły się władze lokalne oraz Stowarzyszenie Bezpieczeństwo i Pomoc w Wałczu oraz sklep sportowy ?Admiral?.

Wszyscy uczestnicy otrzymali na zakonczenie od policjantów samozaciskowe opaski odblaskowe i wysłuchali krótkiej prelekcji na temat ważności odblasków. A kolejny turniej już za rok.

(WM),  Beata Budzyń, KPP Wałcz