1 350 000 złotych dla szpitala w Trzciance

Najnowsze Trzcianka Wydarzenia Zdrowie

TRZCIANKA. Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance otrzymał kolejną transzę rządkowych pieniędzy. Umowa o dofinansowanie doposażenia szpitala w sprzęt medyczny została podpisana 8 listopada.

To już kolejne rządowe środki na doposażenie trzcianeckiej lecznicy w sprzęt medyczny. Jesienią ubiegłego roku na ten właśnie cel szpital uzyskał dotację celową w wysokości miliona złotych. Pieniądze te przeznaczono  na zakup sprzętu dla Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii, Bloku Operacyjnego i sali porodowej.

Z tegorocznej puli –  jak zaznaczył Michał Zieliński, Wojewoda Wielkopolski – szpital w Trzciance będzie mógł zakupić aparat RTG oraz zestaw do endoskopii.

A mowa o niebagatelnej kwocie, bo blisko 1, 36 mln złotych. Pieniądze te stanowią 80 proc. dofinansowania. Pozostałe 20 proc. dołoży Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki.

To, że lecznicy udało się pozyskać takie pieniądze, jest głównie zasługą posła Krzysztofa Czarneckiego, którego wojewoda nazwał „aktywnym rzecznikiem szpitala”…

-Pan dyrektor poprosił mnie, aby podjąć dyskusję z panem premierem, ponieważ są to środki z rezerwy budżetu państwa do jego dyspozycji. I tak, dzięki wyrozumiałości pana premiera, takie środki finansowe trafiły do szpitala w Trzciance – podkreślił poseł Czarnecki.

Zadowolenia z tego faktu nie kryje również Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki, Feliks Łaszcz.

W tym momencie szpital trzcianecki będzie bardzo, bardzo dobrze doposażony i będzie służył naszym mieszkańcom, jeśli chodzi o pomoc medyczną w systemie zamkniętym – podsumował włodarz powiatu.

Przypomniał również, że trzcianecka lecznica została w ostatnim czasie rozbudowana kosztem 9 mln złotych. W kwocie tej swój udział miał także powiat, który przekazał na tę inwestycję 2,5 mln złotych.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli również Mirosław Szymajda, dyrektor Szpitala Powiatowego w Trzciance oraz Adam Bogrycewicz, radny Sejmiku Wielkopolskiego.

(Red.)
Fot. Agnieszka Norkowska