102. urodziny Mieszkańca Wałcza

Historia Kultura Najnowsze Senior Wałcz Wydarzenia

W dniu 28 października 2022 r. swoje 102. urodziny obchodził mieszkaniec Wałcza – Pan Władysław Bohdanowicz.

Z tej okazji Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski odwiedził Szanownego Jubilata w miejscu zamieszkania. Pan Władysław Bohdanowicz przyjął gratulacje oraz życzenia dalszych lat życia, spędzonych w zdrowiu i otoczeniu bliskich. W tej wzruszającej uroczystości Panu Władysławowi towarzyszyła rodzina oraz zaproszeni goście.

Życie Pana Władysława Bohdanowicza to skarbnica doświadczeń, które są dla nas drogocennym dziedzictwem. Mimo że pisaliśmy to już dwa lata temu, warto przypomnieć:

Pan Władysław urodził się 28 października 1920 r. w Kolczunach na Wileńszczyźnie. W latach 1943-1944 był żołnierzem V Brygady Wileńskiej  Armii Krajowej, pseudonim „Maks”. Po rozwiązaniu brygady został powołany do 1 Armii WP i w latach 1944-1946 służył w 6 pułku zmechanizowanym. Uczestniczył w walkach o przełamanie Wału Pomorskiego i zdobycie Pomorza Zachodniego.

Od 1946 r. jako osadnik  wojskowy zamieszkał w Wałczu, założył rodzinę i tu pracował aż do emerytury. Pracował na kolei jako konduktor oraz jako taksówkarz. Cieszył się szacunkiem i uznaniem w lokalnym środowisku. Jako kombatant był dowódcą pocztu sztandarowego i jest członkiem Zarządu Koła Miejskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Uczestniczył w obchodach świąt państwowych i lokalnych. Za swoją działalność był wielokrotnie odznaczany. Otrzymał m.in. Order Krzyża Niepodległości. Jest członkiem Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Panu Władysławowi jeszcze raz serdecznie gratulujemy tak pięknego wieku, życzymy dużo zdrowia i samych szczęśliwych chwil w gronie Najbliższych.

Urząd Miasta Wałcz – 102. urodziny Mieszkańca Wałcza (walcz.pl)