1,6 MLN RZĄDOWEJ DOTACJI NA BUDOWĘ ŁĄCZNIKA W SZPITALU W WYRZYSKU

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

W Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku już niebawem będzie budowany łącznik między trzema budynkami, który ułatwi pacjentom i personelowi przemieszczanie się po szpitalu i wpłynie na rozwój placówki w kierunku rehabilitacji neurologicznej i opieki długoterminowej.
Budowa łącznika jest możliwa dzięki dofinansowaniu z dotacji celowej, którą przyznał premier Mateusz Morawiecki w wysokości 1 mln 600 tys. zł. Powiat Pilski dołoży do tej inwestycji 400 tys. zł.

Umowa na dofinansowanie została już podpisana. Stronę rządową reprezentował Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski, władze Powiatu Pilskiego: Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski. Obecny był również poseł Zbigniew Ajchler i Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile. Szpital w Wyrzysku reprezentował Almuetaz Bellah Nasrullah, dyrektor d.s. lecznictwa, radny Rady Powiatu w Pile.

– Na tę inwestycję czekano wiele lat. Pierwsza próba pozyskania pieniędzy, jaka miała miejsce kilka lat temu, zakończyła się niepowodzeniem. Jednak determinacja władz powiatu i moich współpracowników w końcu zakończyła się sukcesem – mówi Eligiusz  Komarowski, starosta pilski.
Starosta nie kryje, że sprawa mocno przyspieszyła dzięki pomocy posła Zbigniewa Ajchlera, który zaangażował się w poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego m.in. mieszkańców powiatu pilskiego.

W ramach tej inwestycji utworzone zostaną między innymi nowe sale rehabilitacyjne, co w efekcie przełoży się na możliwość przyjęcia większej liczby pacjentów. Zwiększy się również komfort przebywających tu chorych. To kolejna w ostatnim czasie inwestycja w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku. Wcześniej do placówki trafiła między innymi nowa karetka, mobilny rentgen czy sprzęt medyczny dla pracowni endoskopii i oddziału rehabilitacyjnego.

Szpital Powiatowy w Wyrzysku Sp. z o.o. od kilku lat zmienia swoje oblicze i skupia się na rozwoju zakładu opiekuńczo-leczniczego oraz rehabilitacji. Dzięki temu pacjent może tu kontynuować leczenie po pobycie także w innych szpitalach.

– Gratuluję dyrektorowi Almuetaz Bellah Nasrullah dobrych pomysłów i konsekwencji w działaniu, dziękuję także radnej Iwonie Schulz za codzienne wspieranie placówki, a także pozostałym radnym Rady Powiatu w Pile i parlamentarzystom. Szczególne podziękowania kieruję w stronę posłów Marcina Porzucka i Krzysztofa Czarneckiego, którzy wspierają Powiat Pilski w swojej codziennej pracy – dodaje starosta Eligiusz Komarowski.

powiat.pila.pl