17 Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym i Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Trzcianki.

Najnowsze Regiony Trzcianka Wydarzenia

16 lipca br. stu jedenastu zawodników z całej Polski wzięło udział w rywalizacji na otwartych wodach jeziora Sarcze w Trzciance.

GP Wielkopolski na dystansie 3000 m odbyło się w Trzciance już po raz trzeci i cieszymy się bardzo, że zawodnicy chętnie do nas wracają, natomiast Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Trzcianki na dystansach 1500 m i 50 m zostały rozegrane po raz pierwszy i wzięło w nich udział aż 45 uczestników!

17 Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym, kategorii Open Water (3000 m) pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Agata Czechyra z klubu KS Warta Poznań, wśród mężczyzn zaś Jakub Muszyński z MKS Astoria Bydgoszcz. W kategorii TRI (3000 m) zwyciężczynią została Paula Janicka z KU AZS UAM Triathlon Poznań, a zwycięzcą Kacper Wielgus z KS Posnania Poznań. Szczegółowe wyniki znajdują się na oficjalnej stronie 17 Grand Prix Wielkopolski.

Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Trzcianki ma dystansie 1500 m, pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Zofia Rosin z KU AZS UAM Poznań, zaś wśród mężczyzn zwyciężył Antoni Kurek z KS Posnania Poznań. W zawodach dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat na 50 m pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Nela Roguska z UKS Copal Trzcianka, a wśród chłopców Nikodem Magdziak z KU AZS UAM Poznań.

Dziękujemy Wielkopolskiemu Okręgowemu Związkowi Pływackiemu z Prezesem Jackiem Thiem na czele za wzorową współpracę! Podziękowania należą się również  WOPR Anioły, sędziom i zespołowi ratowników ze Szpitala Powiatowego w Trzciance oraz wszystkim zaangażowanym w wydarzenie, z którego organizację odpowiadał Referat Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego Trzcianki.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.