17-latek najechał traktorem na 14-latka

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

LUBASZ. Policjanci z czarnkowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło podczas wykonywania prac polowych na terenie jednej z miejscowości w gminie Lubasz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 17-latek kierując ciągnikiem rolniczym najechał na 14-latka. W wyniku poniesionych obrażeń chłopiec śmigłowcem trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 lipca po godzinie19.

17-latek kierując ciągnikiem rolniczym podczas wykonywania prac polowych, najechał na 14-latka. Ranny chłopiec został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala ? informuje mł.asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

Karolina Górzna Kustra: – W związku z trwającymi pracami polowymi apelujemy o zachowanie ostrożności. Przyczyną wypadków w rolnictwie zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Niejednokrotnie dzieci towarzyszą swoim opiekunom przy wykonywaniu takich prac. Zadbajmy o ich bezpieczeństwo. Nie zostawiajmy dzieci bez opieki w pobliżu pracujących maszyn rolniczych. Bądźmy przezorni i przewidujący, aby nie doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem naszych pociech.

(Red.)