19 latek i jego mandat karny w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

Na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Utrata uprawnień do kierowania na  3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje rażącego naruszenia przepisów drogowych.

Wczoraj policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego podczas prowadzonego nadzoru nad ruchem drogowym w miejscowości Podanin zauważyli pędzący w ich stronę samochód marki Opel. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało, że kierowca porusza się zdecydowanie za szybko, bowiem w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h, kierowca jechał 101 km/h.

19-latek z uprawnieniami, które miał od niedawna, otrzymał od policjantów „nagrodę” w postaci mandatu karnego w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych. Dodatkowo przez 3 miesiące nie może wsiąść za kierownicę.

Młody wiek kierowcy i tym samym jego brak doświadczenia i umiejętności na drodze, to w połączeniu z dużą prędkością, spore zagrożenie w ruchu drogowym, zatem mamy nadzieję, że 3 miesiące bez uprawnień wzbudzą w kierowcy refleksję w tej materii i sprawią, że następnym razem pomyśli, zanim wciśnie pedał gazu.