20 lat Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 2 w Pile

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile przy ul. Lelewela obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia. Powstała w maju 2001 r.

JRG PSP nr 2 stacjonuje na osiedlu Podlasie, skąd blisko do dróg krajowych nr 10 i 11. Jej powstanie usprawniło działania pilskich strażaków, przede wszystkim skróciło czas dojazdu na akcje we wschodniej części Piły i powiatu pilskiego.   

Z okazji jubileuszu na terenie jednostki odbył się uroczysty apel. Życzenia dla dowódcy jednostki st. kpt. Michałowi Warykaszowi, Komendantowi Powiatowemu PSP w Pile st. bryg. Rafałowi Mrowińskiemu oraz wszystkim strażakom z jednostki złożył Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

– Jesteście prawdziwymi profesjonalistami, a mieszkańcy gmin powiatu pilskiego zawsze mogą na Was liczyć. Jesteście pierwsi tam, gdzie zagrożone jest zdrowie, życie i  dobytek mieszkańców oraz środowisko naturalne. Jesteście wyspecjalizowani w różnych działaniach. Nie bez powodu wszyscy pilscy strażacy tworzą jedną z najlepszych jednostek w Wielkopolsce. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów – powiedział starosta.

Jubileuszowa uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń, awansów służbowych oraz podziękowań dla strażaków oraz dla osób, które swoim działaniem przyczyniają się i wspomagają ochronę przeciwpożarową na terenie powiatu pilskiego.

Warto przypomnieć, że w siedzibie JRG nr 2 znajduje się jedyna komora dymowa w Północnej Wielkopolsce, w której szkolą się strażacy oraz druhowie OSP.  Stacjonuje tu również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego, której zakres działania obejmuje powiaty północnej Wielkopolski oraz Województwa Zachodniopomorskiego. Stacjonuje tutaj również zespół wyjazdowy karetek pogotowia ratunkowego.  

Powiat Pilski-Starostwo Powiatowe w Pile na co dzień współpracuje z KP PSP w Pile i ją wspiera. W tym roku np. z Funduszu Inwestycji Lokalnych pozyskał dla strażaków dotację 400 tys. zł na zakup samochodu specjalistycznego do akcji ratowniczych. Pojazd ten wesprze również działalność Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego, stacjonującej przy Lelewela. Słowem, to dobry czas dla służb mundurowych.

Powiat Pilski