Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie podczas Wszystkich Świętych

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Rozpoczynający się weekend z okazji Wszystkich Świętych, które wypada w poniedziałek, może sprzyjać wielu podróżom. Szczególnie w tym czasie zwracamy się apelem do mieszkańców o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjanci w całym kraju skupią swoje działania na zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach.

Podróżując samochodem pamiętaj:

  • W okresie Wszystkich Świętych ruch na drogach będzie wzmożony. Wykonuj polecenia funkcjonariuszy, którzy będą kierować ruchem na poszczególnych skrzyżowaniach.
  • 1 listopada będzie dniem szczególnego natężenia ruchu. Mogą tworzyć się miejscowe utrudnienia lub korki. Pamiętaj o jeździe zgodnej z obowiązującymi przepisami oraz o zachowaniu szczególnej ostrożności.

Wyjeżdżając z domu na kilka dni nie zapominaj o:

  • Odpowiednim zamknięciu swojego mieszkania lub domu. Zabezpiecz wolnostojące przedmioty na działkach i ogrodach. Dobrym pomysłem będzie również powiadomienie najbliższych sąsiadów by „mieli oko” na pozostawione mienie.

Udając się na cmentarze pamiętaj, aby:

  • Nie zabierać ze sobą dużej ilości gotówki i drogocennych przedmiotów.
  • Zamykać kieszenie od odzieży, kurtek i plecaków, szczególnie przebywając w większym gronie osób.
  • Nie pozostawiać bez nadzoru rzeczy osobistych takich jak telefon, portfel czy klucze.

Okres związany z dniem Wszystkich Świętych jest czasem do refleksji i zadumy. Niestety, jest to również moment, który może zostać wykorzystany przez przestępców. Pamiętajmy o zachowaniu spokoju i szczególnej ostrożności. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

St. sierż. Wojciech Zeszot
KPP Piła