22-latek odpowie za włamanie do obiektu agroturystyki

Najnowsze Piła Wydarzenia Złotów

Policjanci z Posterunku Policji w Szydłowie i Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do obiektu agroturystyki na terenie gminy Szydłowo i kradzież sprzętu RTV i AGD. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 15 tys. złotych. Mundurowi odzyskali znaczną część skradzionego mienia. Zatrzymanemu mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w listopadzie br. na terenie gminy Szydłowo. Nieznany sprawca po uprzednim uszkodzeniu okna, wszedł do środka obiektu agroturystycznego i z wnętrza ukradł różnego rodzaju sprzęt AGD i RTV. Pokrzywdzony oszacował starty na kwotę 15 tys. złotych. Policjanci po przyjęciu zawiadomienia o popełnionym przestępstwie rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Po przeanalizowaniu zebranego materiału w sprawie, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Szydłowie oraz Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy wpadli na trop włamywacza, którym okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego. Został zatrzymany kilka dni po zdarzeniu na terenie powiatu złotowskiego.

Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa. Jak powiedział policjantom, włamał się do obiektu, bo potrzebował pieniędzy. Mundurowi odzyskali znaczną część skradzionego mienia. Zatrzymany to 22-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 10 lat.

Podkom. Żaneta Kowalska