Wyprzedzanie radiowozu na promilach

Na sygnale Najnowsze Piła

Kilku nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend na ulicach naszego powiatu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile. ?Rekordzistą? okazał się mężczyzna, który zdecydował się prowadzić swój samochód mając w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo podróżując, wyprzedzał z nadmierną prędkością radiowóz i spożywał w trakcie jazdy alkohol. 49-letni mężczyzna ma również zakaz prowadzenia pojazdów, w związku z tym, że wcześniej na terenie Anglii podróżował będąc pod wpływem alkoholu.

Kolejny raz okazało się, że mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także  tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu na naszych ulicach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu.

W miniony weekend funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie pilskim zatrzymali na terenie naszego powiatu kilku kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. ?podwójnym gazie?. Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem marki Ford Transit 49-letni mieszkaniec Szczecina, który w wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu.

Dodatkowo mężczyzna podczas podróży z nadmierną prędkością wyprzedzał radiowóz i w trakcie jazdy spożywał alkohol. Jak ustalili policjanci mężczyzna był wcześniej karany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu na terenie Anglii i obecnie ma zakaz prowadzenia pojazdów. Nieodpowiedzialny 49-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed Sądem. Grozi mu kara nawet kilku lat więzienia.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski?

Pilscy funkcjonariusze zapowiadają, że działania mające na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących będą nadal kontynuowane!!!

podkom. Żaneta Kowalska