Gdy ruchem drogowym kieruje policjant

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

OSTROWIEC. Kim jest policjant ruchu drogowego i jak go rozpoznać? Jakie znaczenie mają sygnały wysyłane przez policjanta? W jakim celu stworzona została maskotka policyjna- żubrzyk w białej czapce. O tym, wszystkim mogły dowiedzieć się dzieci z przedszkola ?Dziecięcy Ogród? w Ostrowcu.

W spotkaniu z policjantem ruchu drogowego jednostki w Wałczu, uczestniczyły dzieci z Niepublicznego Przedszkola ?Dziecięcy Ogród? w Ostrowcu. Celem spotkania była edukacja poprzez zabawę, a tematem zapoznanie dzieci ze znaczeniem sygnałów nadawanych przez policjanta.

Wdrażanie dzieci do dyscypliny na drodze i stosowania się do sygnałów nadawanych przez policjanta. W szczególności przedszkolaki miały dowiedzieć się ze spotkania kim są policjanci na drogach, jak ich rozpoznać, jakie są główne zadania policji? Po co wymyślono przepisy ruchu drogowego?

Przybyły na spotkanie asp. Sebastian Woźniak sprawdzał wiadomości dzieci na temat bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach oraz przechodzenia przez jezdnię przy sygnalizacji i bez sygnalizacji. Policjant wyjaśniał dzieciom, kto kieruje ruchem, kiedy zawiedzie sygnalizacja świetlna, jak należy się zachować widząc policjanta kierującego ruchem oraz pokazał sygnały i objaśniał ich znaczenie.

W edukacji pomagała przedszkolakom policyjna maskotka czyli Sierżant Bródka, który nie bez znaczenia nosi mundur policjanta drogówki. Po zakończonej edukacji Sierżant Bródka wręczył dzieciom ilustracje ze swoją podobizną oraz odblaskowe zawieszki policyjnej maskotki. Spotkanie dzieciom bardzo podobało się. Kilkulatki zapraszały mundurowych i Sierżanta Bródkę na kolejne odwiedziny.

 Asp. Beata Budzyń / KPP Wałcz