28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku! Sprawdź program koncertów

Chodzież Czarnków kraj Najnowsze Piła Regiony Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Do tej pory Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę 1,1 mld PLN.

28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Tematem najbliższej zbiórki będzie zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Najogólniej mówiąc ? Fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Program finałowych koncertów na Placu Bankowym
Tradycją warszawskiego Finału WOŚP jest kilkugodzinny koncert główny, w czasie którego prezentują się niezwykli muzycy. Koncert w ramach 28. Finału będzie pierwszym w historii, który odbędzie się na Placu Bankowym, a na scenie zobaczymy 12 wykonawców, doskonale znanych publiczności Pol?and?Rock Festival.

Przypomnijmy, przez ostatnie lata centrum warszawskich Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieściło się na Placu Defilad, czyli tuż przy Pałacu Kultury i Nauki. W tym roku w miejscu tym trwa budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej, co oznacza, że organizowane przez WOŚP wydarzenie musi się odbyć w nowej lokalizacji. Telewizyjne studio Orkiestry zostanie wybudowane na Placu Teatralnym, tuż obok Teatru Wielkiego Opery Narodowej, natomiast koncert główny Finału WOŚP odbędzie się w tym samym miejscu, gdzie kilkanaście dni wcześniej warszawiacy witać będą Nowy Rok, czyli na Placu Bankowym.

Koncert główny uświetnią wykonawcy, którzy pojawili się na ostatniej, jubileuszowej, edycji Pol?and?Rock Festival.

Harmonogram koncertów na Placu Bankowym:
15:30 ? 15:50 ? Majka Jeżowska Band
16:00-16:25 ? Cyrk Deriglasoff
16:35-17:00 ? Pablopavo & Ludziki
17:10-17:35 ? Sidney Polak
17:45-18:10 ? Jazz Band Młynarski – Masecki
18:20-18:45 ? Daria Zawiałow
18:55-19:20 ? Renata Przemyk
19:30-19:55 ? Agnieszka Chylińska
20:10 ? 20:30 ? Łydka Grubasa
20:40-21:00 ? Kwiat Jabłoni
21:10-21:30 ? Ralph Kaminski
21:40-22:00 – Tulia

Tradycyjnie o 20:00 niebo rozświetli Światełko do Nieba ? happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.

Tematem najbliższej zbiórki będzie zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Najogólniej mówiąc ? Fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Krzysztof Dobies

( Red.)