Policjanci na zimowisku

Edukacja Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Wałcza w ramach organizowanych i zimowisk spotykają się z dziećmi i informują o zagrożeniach. Jak bezpiecznie spędzić ferie to nie jedyny temat odwiedzin mundurowych na półkolonii zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu. Prowadzący spotkanie rozmawiali także z dziećmi o zagrożeniach na przejazdach kolejowych i pracy policjantów.

Odwiedziny na zimowisku już się rozpoczęły. Policjanci zostali zaproszeni na spotkanie z dziećmi korzystającymi z półkolonii zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu. Na ogół, podczas tego typu spotkań poruszają temat bezpiecznego wypoczynku zimą ale nie tylko.  Dzieciom zaprezentowano materiał video, dotyczący niewłaściwych zachowań przez kierujących na przejazdach kolejowych.

Albowiem dzieci jako pasażerowi również są uczestnikami ruchu drogowego i winny znać zasady bezpieczeństwa w tych miejscach. Zaprezentowana bajka profilaktyczna wyjaśniła dzieciom jak wygląda przejazd kolejowy, że nie zawsze bywają w tym miejscu zapory, jakie znaki znajdują się w pobliżu przejazdu kolejowego.

Uczestnicy z zaciekawieniem, a nawet emocjami oglądali film i komentowali zachowanie nagannego kierowcy, który nie zatrzymał się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, kiedy nadjeżdżał pociąg. Na koniec niespodzianką było poznanie pracy policjantów. Treść animowanej bajki przedstawiała zadania policjantów i umundurowanie. Policjanci życzyli uczestnikom półkolonii miłych  i bezpiecznych ferii zimowych. Na ręce opiekunów policjanci wręczyli materiały promujące bezpieczny wypoczynek zimą.

  • źródło: KPP Wałcz