29 maja – kolejny ozdrowieniec w powiecie pilskim

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

POWIAT PILSKI. Komunikat Starosty Pilskiego – piątek, 29 maja. – Na początek bardzo dobra informacja. Mamy kolejnego ozdrowieńca, w sumie to już 8 osób, które pokonały  koronawirusa. Obecnie zakażonych w powiecie pilskim mamy 16 osób, którym życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Od trzech dni nie przybyło żadnych przypadków z potwierdzonym zakażeniem. Miejmy nadzieję, że ten stan się utrzyma i ogniska zakażeń zostały wygaszone –  mówi Eligiusz Komarowski.

 

https://www.facebook.com/KomarowskiEligiusz/videos/323071745345629/?t=2

Szpital Specjalistyczny w Pile nie tylko ponownie uruchomił pracę na zawieszonych wcześniej oddziałach, ale od wczoraj (28 maja) możliwe są również tzw. porody rodzinne. Przy porodzie kobiecie może towarzyszyć tylko jedna osoba, odpowiednio zabezpieczona. Decyzję o możliwości porodu rodzinnego podejmuje lekarz/położna Izby przyjęć po wstępnym badaniu i analizie ryzyka epidemiologicznego.
Szczegółowe zasady: www.szpitalpila.pl

Przypominam, że w pilskim szpitalu niebawem przebudowywany i zmodernizowany będzie Oddział Chemioterapii. To bardzo ważna i dobra wiadomość dla pacjentów onkologicznych. Przetarg został już ogłoszony. Mam nadzieję, że szybko sfinalizujemy tę inwestycję, realizowaną wspólnie przez Powiat Pilski i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – mówi starosta Komarowski.

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu pilskiego miała miejsce masowa akcja pobierania wymazów pod kątem badań na obecność koronawirusa, w sumie pobrano ich przeszło 2,5 tysiąca. Liczną grupę stanowili mieszkańcy i pracownicy naszych Domów Pomocy Społecznej. Przebadano 409 mieszkańców i 301 pracowników i wszystkie wyniki są negatywne, nikt nie ma koronawirusa.

Pełną parą pracuje Powiatowy Urząd Pracy. Na 6137 wniosków o pożyczki udzielono 5451 na kwotę blisko 27 mln 246 tys. zł. Pożyczki są przyznawane właściwie na bieżąco. Rośnie również liczba zrealizowanych wniosków na dofinansowanie składek i wynagrodzeń, obecnie zrealizowanych zostało 121 wniosków dla 954 pracowników na kwotę ponad 1 mln 380 tys. zł.

W sumie Powiat Pilski na pomoc przedsiębiorcom pozyskał 50 mln zł, do tej pory wypłacono w sumie 29 mln zł.

(Red.)/ (fb)