DZIELNICOWA PILSKIEJ JEDNOSTKI MISTRZYNIĄ POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH W CROSSIE

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

W sobotę, 7 października w miejscowości Kokotek pod Lublińcem odbyły się organizowane przez Jednostkę Wojskową Komandosów oraz Wojskowy Klub Biegacza META z Lublińca Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crossie, czyli XXVII Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Wśród kategorii kobiet najszybsza była sierż. szt. Monika Stachowska – dzielnicowa pilskiej jednostki.

W zawodach wzięło udział ponad 800 mundurowych z różnych formacji z całego kraju, m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celnej i Służby Ochrony Kolei. W sumie wystartowało 50 drużyn. Są to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów tego typu w Polsce, a udział w nich jest bardzo ciężką i wymagającą próbą.

Wytyczona w pięknych lublinieckich lasach trasa, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn miała dystans 10 kilometrów. Prowadziła leśnymi duktami z wieloma podbiegami i piaszczystymi odcinkami. Uczestnicy pokonywali trasę w umundurowaniu ćwiczebnym i wysokich butach taktycznych, co nie ułatwiało zadania.

Podobnie jak w poprzednich latach w zawodach uczestniczyli policjanci i policjantki, na czele z członkami Reprezentacji Polskiej Policji w lekkoatletyce. Bezkonkurencyjne okazały się policjantki, gdzie w kategorii kobiet z doskonałym czasem, 0:44:51s. najszybsza była sierż. szt. Monika Stachowska zdobywając tym samym tytuł Mistrzyni Polski Służb Mundurowych w Crossie. Drugie zaś miejsce wywalczyła mł.  asp. Anna Ficner (KWP we Wrocławiu), ponadto na 10 i 11 pozycji uplasowały się mł.asp. Beata Szatka (KWP w Opolu) i st. sierż. Agnieszka Jeż (KWP w Katowicach), dzięki czemu Reprezentacja polskiej Policji wywalczyła w klasyfikacji drużynowej złoto i tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski.

W kategorii męskiej policjanci musieli uznać wyższość żołnierzy z 7. Brygady Obrony Wybrzeża na czele z wielokrotnym Mistrzem Polski na różnych dystansach, Arturem Pelo. Reprezentanci Polskiej Policji zdobyli tytuł Wicemistrzów Polski Służb Mundurowych w Crossie.

Gratulujemy sukcesów wszystkim zawodnikom, a w szczególności naszej koleżance, która po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna reprezentując formację Polskiej Policji oraz życzymy kolejnych sukcesów!

KGP / sierż. szt. Wojciech Zeszot