30 lat historii polskiej gospodarki

Chodzież Najnowsze Regiony

Jubileusz XXX lecia Europol Meble, to historia 30 lat nie tylko samej firmy, ale i rozwoju wielkopolskiej i polskiej branży meblarskiej, perły w koronie naszego eksportu. Z tej okazji senator Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, uhonorował Jubilata Medalem Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

Firma, która na początku swojej działalności, w roku 1993, zatrudniała 30 pracowników w całej grupie dzisiaj zatrudnia już ponad 7,5 tys. osób. Przyczyniliście się zatem nie tylko do rozwoju polskiego sektora przemysłu meblarskiego oraz sukcesów eksportowych naszego kraju w tej branży, ale także do ograniczania bezrobocia i rozwoju rynku pracy. Dzięki waszej firmie rozwinęła się także ogromna branża współpracujących małych i średnich przedsiębiorstw, które zatrudniają w sumie podobną liczbę pracowników, co sama Grupa Polipol. Z tych powodów twórcom przedsiębiorstwa, kierownictwu oraz wszystkim pracownikom firmy należą się nie tylko gratulacje, ale i serdeczne podziękowania – mówił w Sypniewie na Festynie Pracowniczym Europolu Meble Grupy Polipol, senator Adam Szejnfeld, podczas którego obchodzono jubileusz 30. lecia spółki Europol Meble.
Z okazji tak wspaniałego jubileuszu, senator Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, a także przewodniczący senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw uhonorował Jubilata Medalem Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, który wręczył twórcy firmy Alfonsowi Hemmerlingowi oraz obecnemu prezesowi, Tomaszowi Hemmerlingowi.
EUROPOL MEBLE, to firma rodzinna a zarazem jedno z najbardziej innowacyjnych w Europie przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji mebli. Firma należy do międzynarodowej Grupy POLIPOL, w skład której wchodzą w Polsce takie spółki, jak: Europol, Janipol, Leopol, Polipol, Mariopol, Christanopol i Polinova Polska.

Historia EUROPOL MEBLE sięga początku lat 90 XX wieku. Pierwszy zakład produkcyjny firmy otwarto w Chodzieży w lutym 1993 roku, a w lipcu ruszyła produkcja. Wtedy firma zatrudniała ok. 30 pracowników. Teraz jest to prawie 2000 osób. Wysoka jakość, komfort użytkowania i niepowtarzalna użyteczność mebli produkowanych przez EUROPOL MEBLE skutkowały wciąż zwiększającym się rozwojem. Dlatego po Chodzieży powstała fabryka w Wągrowcu, a potem następne. Teraz trwają przygotowania do budowy kolejnej fabryki Grupy w Gorzyniu pod Międzychodem. Obecnie Grupa zatrudnia ponad 8,5 tys. pracowników.

Kamila Łańska
Dyrektor Biura Senatorskiego

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile