Otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych, a na jego koncie zostało zapisanych 15 punktów karnych

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

W ostatnim czasie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy rażąco lekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości. Jeden z nich poruszał się z prędkością o 76 km/h większą niż dopuszczalna i to na odcinku, który w sezonie letnim jest szczególnie uczęszczany przez mieszkańców. Apelujemy o odpowiedzialną jazdę, szczególnie w okresie wakacyjnym!

Policjanci pilskiej drogówki każdego dnia obserwują zachowanie kierowców w naszym regionie. Szczególnie w okresie wakacyjnym ruch na drogach jest wzmożony. Dotyczy to zarówno głównych szlaków komunikacyjnych prowadzących przez nasz powiat, ale również lokalnych dróg, z których korzystają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem wakacji policjanci zaczęli kontrolować zachowanie kierowców na drodze prowadzącej nad pilskie jezioro “Płotki”. Przez kilka kilometrów rozciągnięty jest tam równolegle do jezdni ciąg pieszo-rowerowy, z którego zwłaszcza w sezonie letnim korzysta wielu mieszkańców i rodziny z dziećmi. Niestety w dalszym ciągu znajdują się kierowcy, którzy nie tylko świadomie lekceważą obowiązujące tam ograniczenia, ale przede wszystkim ryzykują zdrowie i życie własne oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W sobotnie popołudnie (17 czerwca) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 48-letniego kierowcę Forda, który jechał na tym odcinku z prędkością aż 136 km/h. Przypominamy, że na tej drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 60km/h. Jadąc z taką prędkością ryzyko wypadku jest bardzo wysokie. Wystarczyć może tylko chwila nieuwagi, niewielki błąd kierowcy lub nawet mała awaria w pojeździe, a w ułamku sekundy może dojść do niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna zgodnie z obowiązującym taryfikatorem otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych, a na jego koncie zostało zapisanych 15 punktów karnych.

Niespełna tydzień później mundurowi na odcinku S10 w gminie Wyrzysk zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego. Mężczyzna w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70km/h poruszał się z prędkością 131 km/h. Jak się okazało podczas kontroli 30-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci potwierdzili również, że niespełna dwa miesiące temu Sąd Rejonowy w Bydgoszczy orzekł wobec niego środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu obowiązujący na okres 24 miesięcy. Mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa niestosowania się do orzeczonego środka, za które może grozić kara nawet do 5 lat wolności. Ponadto wobec 30-latka zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu w związku z popełnionymi wykroczeniami – przekroczeniem dozwolonej prędkości oraz prowadzenia pojazdu bez uprawnień, za które sąd morze orzec grzywnę nawet w wysokości 30 tysięcy złotych.

Apelujemy do kierowców, aby szczególnie w okresie wakacyjnym podróżowali odpowiedzialnie, z zachowaniem dużej dozy ostrożności i przede wszystkim zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Tylko te trzy warunki są w stanie zagwarantować nam wszystkim bezpieczeństwo na drodze.

st. sierż. Wojciech Zeszot