33- letnia kobieta miała w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu i spowodowała kolizję

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 33- letnią kobietę, która kierowała pojazdem mając w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Nigdy nieposiadająca uprawnień do kierowania pojazdami mieszkanka powiatu pilskiego dodatkowo spowodowała kolizję. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd.

W ubiegły piątek dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o kolizji, do której doszło w miejscowości Grabówno. Z relacji świadków wynikało, że młoda kobieta jechała po Drodze Krajowej nr 10 od prawej do lewej krawędzi jezdni. W pewnym momencie całkowicie straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na pobliskie pole.

Po rozmowie ze świadkami zdarzenia mundurowi rozpoczęli poszukiwania kierującej i pasażera pojazdu. W pewnym momencie zauważyli kobietę, której wygląd odpowiadał przedstawionemu rysopisowi. 34- latka w rozmowie z policjantami przyznała, że to ona doprowadziła do tego zdarzenia. Późniejsze badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że prowadziła pojazd mając w swoim organizmie ponad 3 promile.

Podczas sprawdzenia mieszkanki gminy Białośliwie w policyjnych systemach informatycznych okazało się również, że kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kierująca odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień, co jest zagrożone grzywną w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

st. sierż. Magdalena Mróz