Cztery zatrzymane prawka, czyli zero tolerancji dla piratów drogowych

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Wczoraj policjanci Wydziału  Ruchu Drogowego jednostki policji w Wałczu, przeprowadzili działania własne pod nazwą ?Prędkość, czyli- zero tolerancji dla piratów drogowych”. Czterech kierowców straciło prawo jazdy.

Nadmierna prędkość nadal dominuje jako główna przyczyna wypadków drogowych. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących wałeccy  policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. ?prędkością bezpieczną? ? taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Policjanci podkreślają: -Nie było i nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych!

Asp. Beata Budzyń: Tylko wczoraj w trakcie zorganizowanych własnych działań pod nazwą ?Zero tolerancji dla piratów drogowych? funkcjonariusze w czterech przypadkach zatrzymali dokument prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Rekordzistą był zatrzymany do kontroli drogowej 47-letni motocyklista, który w miejscowości Jabłonowo na krajowej ?dziesiątce? rozwinął prędkość do 102 km/godz, w miejscu gdzie ograniczenie wskazuje dozwoloną prędkość do 40 km/godz. Kolejni piraci drogowi to 40- letni i 61- letni kierowcy pojazdu osobowego i ciężarowego, którzy przekroczyli w tym samym miejscu prędkość o 57 i 52 km/godz. Kierujący pojazdem ciężarowym usprawiedliwiał swoje zachowanie tym, iż praktycznie nie wychodzi z pojazdu, bo ma na swoim koncie przejechanie 200 tysięcy kilometrów w ciągu jednego roku. Całej czwórce policjanci zatrzymali dokument prawa jazdy, nałożyli kary grzywny i przypisali punkty karne.

Podczas działań policjanci skontrolowali w sumie 39 pojazdów z czego 28 kierujących przekroczyło prędkość. W ubiegłym roku na trasie Lubno – Jabłonowo policjanci odnotowali jeden wypadek drogowy niestety ze skutkiem śmiertelnym.

(Red.)

 Fot. KPP Wałcz