3,5 MLN Z POLSKIEGO ŁADU NA SZTUCZNĄ MURAWĘ NA STADIONIE

Najnowsze Piła Regiony Sport Wydarzenia

Powiat Pilski pozyskał 3 mln 420  tys. zł z Rządowego Funduszu Polaki Ład: Program Inwestycji Strategicznych na modernizację dużego boiska na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile, polegającej na wymianie istniejącej murawy na sztuczną trawę najwyższej jakości.

Sztuczna murawa pozwoli klubom sportowym korzystanie z niej przez cały rok.
– Naturalna trawa nie ma szans na wytrzymanie takiego oblężenia. Obecnie jest wiele chętnych drużyn, zarówno juniorskich, jak i seniorskich, akademii piłkarskich oraz grup nieformalnych do korzystania z niego. Sztuczna murawa to umożliwi i wtedy boisko będzie jeszcze lepiej wykorzystane – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Sztuczna murawa pozwoli na udostępnienie obiektu do treningów i sparingów klubom z wszystkich gmin Powiatu Pilskiego, także późną jesienią i zimą, kiedy boiska trawiaste są z reguły wyłączone z użytkowania. Ponadto sztuczna murawa daje większe bezpieczeństwo jej użytkownikom, jest także tańsza w utrzymaniu.
Obiekt będzie mógł być wykorzystany praktycznie przez całą dobę, zwłaszcza wieczorem, bowiem posiada nowoczesne.

Koszt wymiany murawy oszacowano na około 3,8 mln zł. Dofinansowanie wynosi 90 procent kosztów, pozostałe 380 tys. zł dołoży Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile.

powiat.pila.pl