36 rodzin zamieszka przy ulicy Kity 9

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Trzynaście rodzin odebrało w piątek klucze do mieszkań przy ulicy Kity 9. W najbliższych tygodniach lokale przekazane zostaną kolejnym lokatorom. Nowy budynek komunalny stanie się domem łącznie dla 36 rodzin. Radość mieszkańców jest kropką nad “i” zrealizowanej inwestycji. 

Klucze do mieszkań przy ulicy Kity przekazywali mieszkańcom prezydent Piły Piotr Głowski, przewodniczaca Rady Miasta Piły Maria Kubica i Remigiusz Dekarli prezes pilskiego TBS. 

W najbliższych tygodniach przekazywane lokatorom będą kolejne mieszkania. Zgodnie z miejską polityką mieszkaniową lokale, które zostały rozdysponowana, są dedykowane osobom najbardziej potrzebującym z przyczyn zdrowotnych, materialnych, a także mieszkaniowych. 

Budynek komunalny, który został oddany do użytku mieści w sobie 36 lokali mieszkalnych. Koszt inwestycji to ponad 7 275 000 złotych, z czego prawie 3 275 000 zł (45%), stanowi bezzwrotne dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Identyczną kwotę wyłożyła Gmina Piła (45%), a ponad 727 500 zł (10%) stanowi udział własny TBS. Inwestycja była realizowana od listopada 2019 roku. 

W tym rejonie planowana jest również kolejna inwestycja, która będzie realizowana pn. Zespół zabudowy mieszkaniowej Nr 3 – II etap. Powstanie tam następny budynek, w którym znajdować będą się 33 mieszkania komunalne. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Do tej pory na budownictwo komunalne Piła przeznaczyła ponad 90 mln złotych, z czego około 35 mln to pozyskane środki zwrotne, a ponad 13,5 mln to dotacje bezzwrotne.

(pila.pl)