4 miejsce w Polsce

Edukacja Najnowsze Piła Polityka Wydarzenia

Dominika Liszkiewicz, tegoroczna maturzystka z I Liceum Ogólnokształcącego w Pile, zajęła 4 miejsce w Polsce w trzeciej edycji konkursu “Polskie serce pękło. Katyń 1940” w kategorii “tekst piosenki”. Na konkurs, organizowany przez Kancelarię Sejmu RP, zgłoszono prawie 2,5 tysiąca prac.

Uroczystość podsumowania konkursu, na którą zaproszono 40 laureatów z całej Polski, odbyła się w Sali Kolumnowej sejmu z udziałem marszałek Elżbiety Witek, ministra edukacji i nauki oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji. Dominika za swoje osiągnięcie otrzymała m.in. listy gratulacyjne od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Relację z tego wydarzenia 2 maja br. pokazała Telewizja Polska w programie 1, dzięki czemu widzowie z całej Polski znów mogli zobaczyć, że uczennica z Piły, a tym samym Wielkopolska po raz drugi z rzędu (w ubiegłym roku Dominika zajęła II miejsce) znaleźli się w czołówce tego prestiżowego konkursu. Sukces to tym większy, że pośród kilkudziesięciu laureatów tego konkursu w tym roku Dominika Liszkiewicz była jedyną reprezentantką Wielkopolski, a I LO w Pile jedyną szkołą z Wielkopolski.

źródło:

https://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/komunikat.xsp?documentId=8B6838600E64ED76C1258835005F7CF2