Emila Załachowska nowym członkiem Zarządu Powiatu w Pile

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Pile dokonano wyboru nowego Członka Zarządu Powiatu w Pile. Została nim Emila Załachowska, obecna radna Rady Powiatu w Pile z ramienia Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe, dotąd przewodnicząca Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Sekretarz Rady.

– To osoba kompetentna, odpowiedzialna, godna zaufania, od lat działająca na rzecz lokalnej społeczności. Serdecznie gratuluję wyboru i jestem przekonany, że będzie nam się bardzo dobrze współpracować – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Emilia Załachowska zastąpiła na tym stanowisku Przemysława Pochylskiego, który złożył rezygnację ze względu na swoje plany zawodowe.

– Dziękuję za współpracę, za to, że mogłem mieć swój udział w rozwoju powiatu pilskiego ? powiedział.

Przemysław Pochylski zasiadał w Zarządzie Powiatu w Pile ponad 5 lat, jako Etatowy Członek Zarządu od 31 marca 2016 r., kiedy raz pierwszy stanowisko Starosty Pilskiego objął Eligiusz Komarowski, ponownie po wyborach samorządowych w 2018 r. – jako Członek Zarządu Powiatu w Pile. 
– Współpraca ta była bardzo owocna. Życzę  powodzenia w realizacji kolejnych planów życiowych –  podsumował starosta Eligiusz Komarowski.

Przemysław Pochylski nadal jest radnym Rady Powiatu w Pile z ramienia Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe w Pile.  

***


Emilia Załachowska jest absolwentką Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, gdzie zdobyła tytuł magistra inżyniera rolnictwa. Jest mieszkanką gminy Kaczory, zawodowo związana z branżą rolniczą. W latach 2011 ? 2018 przez dwie kadencje była sołtysem Równopola, w gminie Kaczory. Cieszy się dużym zaufaniem lokalnej społeczności, zwyciężyła w plebiscycie ?Mistrzowie Agro Wielkopolski 2017?, w kategorii Sołtys Roku. W latach 2017/2018 pełniła również mandat radnej Gminy Kaczory. Od 2018 r zasiada w Radzie Powiatu w Pile.
Jest mężatką, mamą dwóch synów.

Powiat Pilski