47 letni mieszkaniec Wałcza usiłował targnąć się na własne życie

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci Referatu Patrolowo- Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zapobiegli tragedii, gdzie 47 letni mieszkaniec Wałcza usiłował targnąć się na własne życie. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Zdarzenie miało miejsce około godzinny 17.00 w jednej z kamienic na terenie miasta. 47 letni mężczyzna siedział z nogami na zewnątrz parapetu okna drugiego piętra, kiedy na miejsce zgłoszonej interwencji przybyli policjanci. Z mieszkania słychać było także krzyki kobiety. Po wejściu do mieszkania mężczyzna skierował swoje słowa w kierunku funkcjonariuszy informując, że wyskoczy z okna. Policjanci zwrócili się do 47 latka o zaniechanie tego desperackiego kroku.
Będąca w lokalu kobieta rozpaczliwie krzyczała trzymając mężczyznę za wierzchnie ubranie i również prosiła go o zejście z okna. Szybkie i sprawne działanie st. post. Michała Dobrałowicza i post. Piotra Taraszczuka zapobiegło tragedii. Policjanci odwracając uwagę mężczyzny szybko obezwładnili go i zdjęli z okna. Na miejscu byli także strażacy i służby medyczne. 47 latek został objęty opieką lekarską.
Gdzie można szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

–   800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
–    116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
–    116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
–     800 70 22 22 – Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie psychicznym
–    112 – numer alarmowy
(wymienione telefony dostępne są bezpłatnie, całodobowo)